fbpx

aJALUGU

aJALUGU


Siit leiad vahvaid mälestusi ja ehituspilte meie majutuste ajaloost. Olgu etteruttavalt öeldud, et meile meeldivad põnevad väljakutsed ja julgelt unistamine.

MEIDA LUGU

2016. aasta kevadel ristusid meie teed üpris juhuslikult ühe armsa vana rehielamu tüüpi majaga. Maja ühes osas oli aastaid olnud “Rahu eest” kolhoosi söökla ja teises kolhoosi kontor. Kuna söökla osa oli üpris õnnetus seisus, asusime esimesena remontima kontori osa. 

Kontoris elas peale Eesti Vabariigi taasiseseisvumist armas vanadaam Meida, kelle pojalt meie hoone ostsimegi. Poja ja Meida loal võtsime kasutusse Meida nime enda majutuses. Nii saigi kirju ajalooga kodust meie Meida, kus väriseva käe ja hingega oma esimesi külalisi tervitasime. 

LEILI LUGU

Paljud hiidlased mäletavad seda hoonet kui omaaegset kolhoosi sööklat. Oleme kuulnud mitmeid ehedaid mälestusi pidustustest või kirjeldusi maitsvatest legendaarsetest praadidest. Siin peeti pulmapidusid, sünnipäevi ja muid koosviibimisi. Kuigi taasiseseisvumisest oli möödas meie tulekuks juba 26 aastat, oli söökla tehnika veel osaliselt omal kohal, mis andis aimu tolleaegsest miljööst.

2017. aastal viisime välja kolhoosi söökla tehnika, loobusime otsakuurist, asendasime osaliselt palkseina ja hakkasime üles ehitama Leilit. Olemas oli vaid ahi, pliit ja betoonpõrandad. Lasime kujutlusvõime valla ja rajasime vaheseinad. Tahtsime kindlasti kahte eraldi magamistuba, palju avarust ja suurt sauna – õnneks ruumi ideede elluviimiseks oli küllaga. Tere tulemast Leili!

SAIMA LUGU

2018. aastal seadsime pilgud Kärdlasse ning läksime tutvuma ühe pikalt tühjana seisnud majaosaga. Kuigi katus veidi lekkis ja vaatepilt toas ei olnud kuigi ilus, võlus see maja meid kohe. Õeldakse ju, et julge pealehakkamine on pool võitu! 

Tegime toa tühjaks ja hakkasime enda visoone ellu viima. Alumisel korrusel muutsime vaheseina asukohta, et tulemuseks oleks hubane köök ja mõnus elutuba.  Samuti tõime sisse vee ja kanalisatsiooni ning ehitasime vannitoa. Magamistoa rajasime üles põõningule. Elutoa ühes seinas kasutasime julget sinist retromotiividega tapeeti, et Saima saaks julge ja särtsakas. Jäime tulemusega enam kui rahule!

HELMI LUGU

Käimas oli 2019. aasta kevad. Et meile meeldivad hullud ideed ja suurelt unistamine, teadsid selleks ajaks juba kõik meie sõbrad. Küll aga pani neid pead vangutama see, kui otsustasime Helmiga algust teha. Olukord selles majas oli nii hull, et üks sõber kukkus suisa läbi elutoa põranda. 

Ega siis midagi, vana põrand minema ja uus asemele. Muutsime ka vaheseinu, rajasime vanasse esikusse käreda sauna ja võtsime magamistubade tarbeks kasutusele  põõningu. Alumisele korrusele tulid esik, saun, dushiruum, tualett, avar köök ja elutuba. Teisele korrusele said kaks valgusküllast magamistuba. Helmi sai avar, helge, inspiratiivne ja selle juures endiselt pisut nostalgiline. 

MEIDA RENOVEERIMINE

2021. aasta kevadel alustasime remonti taaskord Meidas. Kuna esimene remont 2016. aastal piirdus seal tookord pigem hädavajalikuga, tahtsime Meidale uut särtsu anda. Võtsime üles vanad laminaatpõrandad, mille alt avastasime  uhked  laiad põrandalauad. Lihvisime põranda puhtaks ja andsime sellele uue võimaluse. Lisaks ajasime seinad sirgu, tekitasime vana köögi arvelt juurde teise magamistoa ja vahetasime kõikides tubades tapeedid. Paljuski saime inspiratsiooni just vanadest taluköökidest ja möödunud aegadest.

HELLAMAA LUGU

Nüüd oleme taas jõudnud Kärdlast välja. 2021. aasta kevadel alustasime Maria vanavanaisale kuulunud kunagise Hellamaa kauplushoone renoveerimist. Nii hea tunne on anda majale uus elu ja uus võimalus – muuta selle maja lugu. 

Vahvaid lugusid selle majaga on hulgi. Nii tore, et tööde käigus astutakse ligi ja jagatakse meile oma mälestusi.  Kusjuures omal ajal olla tee läinud nii poe trepi lähedalt, et kui Belarus traktor koos järelkäruga  mööda läks, siis viimased rattapaarid sõitsid rüntsaki alati üle trepi ääre. Samuti olla kaupluses  olnud kutsuv magusalett, milles pakutava marmelaadi maitset mäletavad külalapsed vast vanaduspõlveni välja.

Uute mälestusteni ja peatsete kohtumisteni Hellamaa Retrovisiit majutuses !